Verslag: Wilsum te sterk voor Zalk in IJsselderby

36

Voor het eerst sinds het seizoen 2016/2017 heeft Wilsum beide IJsselderby’s in één seizoen weten te winnen. Destijds werden twee spectaculaire wedstrijden met 4-3 en 5-2 gewonnen. Dit seizoen won Wilsum thuis met 3-0 en afgelopen zondag werd er met 1-3 gewonnen op bezoek bij Zalk.

Voorbereiding en opstelling
Wilsum kende een rommelige voorbereiding op het duel met Zalk. Door blessures en afwezigen was het een flinke puzzel voor hoofdtrainer Aaron Pragt om de selectie rond te krijgen. Gelukkig bood routinier Gert Jan Sollie, die vorig jaar na 18 jaar afscheid nam van de eerste selectie, de helpende hand en maakte hij zijn rentree op de bank. Ook Jurre Heldoorn, na lang blessureleed, en Lars van den Berg waren beschikbaar voor invalbeurten.

Wilsum startte met: Jesse Riezebos (doelman), Noël Hofstede, Marijn Mijnheer, William Peereboom, Jelmer Sollie, Joram Riezebos, Rienk van der Wetering (aanvoerder), Patrick Plette, Patrick Bastiaan, Daniël Niemeijer en Tomas van der Weerd. Op de bank zaten Gert Jan Sollie, Jurre Heldoorn, Lars van den Berg, reservedoelman Bart Schoonhoven, Milo van Wijhe en Danny Beks.

Eerste helft: Gelijkmaker na vroege tegenvaller
Zalk begon sterk en zette Wilsum direct onder druk. Al binnen de eerste minuut kreeg Zalk een discutabele strafschop toegekend na een vermeende overtreding van Marijn Mijnheer. Zelfs de Zalk-spelers leken verbaasd, maar de aanvoerder benutte de kans: 1-0. Met de wind in de rug zette Zalk hoog druk en had Wilsum moeite om in de wedstrijd te komen.

Na een kwartier vond Wilsum zijn ritme. De backs werden vaker gevonden en vanuit de flanken ontstonden gevaarlijke momenten. Een voorzet van Niemeijer werd net op tijd weggewerkt, en ook Tomas van der Weerd kwam dichtbij een treffer. Uiteindelijk viel de gelijkmaker uit een hoekschop: Rienk van der Wetering gaf een perfecte voorzet, en Marijn Mijnheer kopte raak: 1-1.

De rest van de eerste helft bleef Zalk druk zetten, maar Wilsum kreeg het spel beter onder controle. Gevaarlijke kansen bleven uit, en de ruststand van 1-1 was een terechte weerspiegeling van het spel.

Tweede helft: Wilsum neemt het over
In de rust gaf trainer Pragt aan dat Wilsum scherper moest zijn. Met de wind in de rug trok Wilsum in de tweede helft het initiatief naar zich toe. De lange ballen van Zalk werden minder gevaarlijk, en Wilsum creëerde meer kansen.

Na een goede aanval viel de 1-2. Een voorzet van Rienk van der Wetering werd uit de goalmond gekopt, en Patrick Plette schoot vanaf 20 meter een verwoestende uithaal achter de doelman: 1-2. Wilsum bleef doordrukken, en even later volgde de 1-3. Patrick Bastiaan werd in het strafschopgebied vastgehouden, en de arbiter kende een strafschop toe. Bastiaan bleef ijzig kalm en benutte de kans: 1-3.

Zalk probeerde nog terug te komen, maar de verdediging van Wilsum, met name in de lucht, was onneembaar. In de slotfase had Gert Jan Sollie zijn rentree kunnen bekronen met een doelpunt, maar zijn schot ging net over. Vlak daarna klonk het eindsignaal.

Conclusie
Wilsum behaalde een verdiende overwinning, al ging het zeker in de eerste helft niet eenvoudig. Met deze overwinning heeft Wilsum beide IJsselderby’s dit seizoen gewonnen. Volgende week staat de thuiswedstrijd tegen Daarle op het programma.

Verslag: Patrick Plette
Foto’s: Marion Veerman