Wilsum boekt zwaarbevochten overwinning op Noord Veluwe Boys

180
Foto: Marion Veerman

Wilsum heeft in blessuretijd een nipte, maar verdiende overwinning geboekt op hekkensluiter Noord Veluwe Boys. Invaller Noël Hofstede kroonde zich tot matchwinner met een krachtige kopbal, waarmee hij de eindstand op 1-0 bepaalde. Hoewel Wilsum op basis van het spelbeeld en het aantal kansen de bovenliggende partij was, maakte de ploeg het zichzelf onnodig moeilijk door keer op keer paal en lat te raken.

Lastige tegenstander

Na het teleurstellende puntenverlies tegen Wijthmen stond Wilsum onder druk om te winnen van Noord Veluwe Boys. De eerdere ontmoeting tussen beide ploegen eindigde in een overtuigende 0-4 overwinning voor Wilsum, maar ditmaal toonde de ploeg uit Hattemerbroek zich een lastige tegenstander door ver in te zakken en de ruimtes klein te houden.

Trainer Aaron Pragt stuurde de volgende elf het veld in: Jesse Riezebos, Milo van Wijhe, Damian Snijders, Marijn Mijnheer, Danny Beks – Patrick Bastiaan, Marinjo Teterissa, Patrick Plette, Rienk van de Wetering (c) – Tomas van der Weerd, Daniël Niemeijer. Op de bank zaten Joe Lynn Craane, William Peereboom, Noël Hofstede, Jelmer Sollie, Joram Riezebos, Lars van den Berg en Bart Schoonhoven. Melvin Hofstede en Dennis Zwanepol ontbraken wegens respectievelijk een schorsing en vakantie.

Veel balbezit, weinig rendement

Vanaf het eerste fluitsignaal had Wilsum het overwicht, terwijl Noord Veluwe Boys inzakte en loerde op een snelle tegenaanval. Defensief stond Wilsum sterk, waardoor doelman Jesse Riezebos nauwelijks in actie hoefde te komen. Toch wist Wilsum in de eerste helft geen doorbraak te forceren. Kansen waren er zeker: Patrick Plette schoot over, Rienk van de Wetering mikte naast en Daniël Niemeijer en Tomas van der Weerd creëerden met individuele acties gevaar, maar een doelpunt bleef uit.

Druk opvoeren in de tweede helft

Tijdens de rust benadrukte trainer Pragt het belang van sneller rondspelen en laag houden van de bal. Ook wisselde hij Tomas van der Weerd voor Bart Schoonhoven. De tweede helft begon met een sterk aandringend Wilsum. Een halve omhaal van Schoonhoven eindigde op de lat en een inzet van Patrick Plette had eigenlijk een doelpunt moeten zijn, maar de doelman van Noord Veluwe Boys redde knap. Ook Lars van den Berg was dichtbij met een schot naast het doel.

Ondertussen vertraagden de gasten het spel waar mogelijk. Tijdrekken en blessurebehandelingen zorgden voor veel onderbrekingen, maar de arbiter hield dit scherp in de gaten en trok flink wat blessuretijd bij.

Opluchting in blessuretijd

In de slotfase voerde Wilsum de druk verder op. Een driedubbele wissel – Damian Snijders, Patrick Bastiaan en Danny Beks maakten plaats voor Jelmer Sollie, Joram Riezebos en Noël Hofstede – zorgde voor nog meer dreiging. Met name Hofstede, een sterke kopper, werd veel gezocht via voorzetten van Rienk van de Wetering. Wederom werd de paal geraakt en leek het alsof de bal er niet in mocht. Maar diep in blessuretijd kwam de bevrijdende treffer alsnog: een hoekschop van Van de Wetering werd door Hofstede feilloos binnengekopt: 1-0.

Noord Veluwe Boys probeerde in de laatste seconden nog een alles-of-niets-poging te wagen, maar doelman Riezebos hoefde niet in te grijpen. Wilsum kreeg zelfs nog de kans om de voorsprong te verdubbelen, maar Daniël Niemeijer stuitte tweemaal op de doelman en de paal. Na maar liefst 100 minuten spelen floot de scheidsrechter eindelijk af en kon Wilsum opgelucht ademhalen.

Spannende weken voor de boeg

Door het gelijke spel van concurrent EZC staat Wilsum nu gedeeld eerste in de competitie. Volgende week wacht een cruciale uitwedstrijd tegen OWZ, de fusieclub uit Sibculo en Kloosterhaar, die slechts één verliespunt meer heeft en volop meedoet in de titelstrijd. De vorige ontmoeting eindigde in een 3-1 overwinning voor Wilsum, maar het krachtsverschil was minimaal. Ook deze wedstrijd belooft dus een spannende strijd te worden.